Во Милано, се појавија заканувачки пораки за Донарума: Биди внимателeн додека шеташ низ градот!

Голманот на ПСЖ, Џанлуиџи Донарума, доби заканувачки пораки од навивачите на Милан. 22-годишниот фудбалер одлучи да потпише за ПСЖ ова лето, а навивачите на „росонерите“ веруваат дека тој ги избрал парите пред да љубовта кон Милан.

Никогаш нема да му се прости што замина за пари, а утрово беа забележани пораки од фановите на Милан упатени до Донарума, испишани пред тренинг центарот во Милано.

„Донарума, неблагодарно к*пиле. Не ги забораваме предавниците. Внимавај кога шеташ низ Милано”, гласат пораките оставени до поранешниот голман на клубот.

На 16-годишна возраст, Џанлуиџи Донарума застана меѓу стативите на Милан и оттогаш се наметна како број еден голман.

Сепак, неговиот менаџер Мино Раиола постојано бараше зголемување на платата за неговиот клиент. Договорот не беше постигнат и Донарума одлучи да замине во ПСЖ.

 

 

 

Се вчитува...