Војдан на чекор до полуфиналето од плејофот

Војдан Стојановски и Олденбург се наоѓаат на чекор до полуфиналето во плејофот од германскиот шампионат, откако вечерва поведоа со 2-0 во четвртфиналната серија против Бон. По неделниот триумф пред своите гледачи, Олденбург вечерва славеше и на гостински терен (87-97), па на Стојановски и соиграчите сега им недостига само уште една победа за да се најдат меѓу Топ 4 екипите на германската кошаркарска сцена.

Како пресудна се покажа третата четвртина што гостинскиот тим ја доби со 15-30, стигна до двоцифрена предност и на крајот заслужено се радуваше на победата.

Војдан Стојановски одигра неполни 13 минути, период во кој реализираше четири поени (2/3 од поле), еден скок и една асистенција.

Се вчитува...