Војдан одличен во победата на Данкерк над Ле Портел

Капитенот на кошаркарската репрзентација на Македонија, Војдан Стојановски одигра одлично во победата на неговиот Данкерк проотив Ле Портел од 92-82. Бидејќи во моментов француската лига е во мирување поради пандемијата од коронавирусот тимовите од оваа земја играат пријателски натпреавари.

Нашиот капитенот мечот го заврши без промашување реализирајќи седум поени (2/2 за два и 1/1 за три), а додаде и уште две асистенции и еден скок.

 

Се вчитува...