Војната во Гдањск продолжува – Јунајтед и Вилјареал одат во продолженија (ВИДЕО)

Манчестер Јунајтед и Вилјареал ќе играат продолженија во финалето од Лигата на Европа, откако по 90. минути во Гдањск резултатот е 1-1.

Шпанците поведоа со голот на Жерар Морено во 29. минута, додека на 1-1 израмни Единсон Кавани во 55. минута.

 

Се вчитува...