Волф ги излуде „вардарци“ (видео)

Андреас Волф беше кошмар за ракометарите на Вардар во првото полувреме, а голманот на Киелце блесна кога беше најважно и во вториот дел.

При резултат 23-25 тој најпрвин му одбрани зицер на Стоилов, одбиената топка стигне до Дибиров, но ниту руското крило не успеа да го натера Германецот на капитулација.

Погледнете ја оваа извонредна двојна одбрана на Волф, кој заедно со Душебајев беше најзаслужен за денешната победа на Киелце во Скопје.

Се вчитува...