Вознемирувачко видео: Нова страшна повреда во НБА-лигата

Страшна повреда ги одбележа синоќешните натпревари во НБА-лигата, откако Карис Леверт лошо се приземји по еден скок за време на дуелот меѓу Бруклин и Минесота.

Веднаш стана јасно колку е сериозна ситуацијата, Леверт лежеше на теренот во агонија и по неколкуминутна медицинска помош беше изнесен кон соблекувалната, а потоа и кон најблиската клиника. Шокот на лицата на останатите кошаркари од двете екипи доволно говори колку е тешка повредата на асот на Бруклин, кого дефинитивно го очекува долга, долга пауза од терените.

 

Се вчитува...