Вознемирувачко видео: Ужасен инцидент со „преполовени“ болиди на женската Ф1 трка

Квалификациите за Големата награда на Белгија во женскиот Форума 1 шампионат беа завршени со ужасен инцидент и карамбол од шест болиди кои се судија еден во друг.

И покрај тоа што дел од болидите беа речиси преполовени, за среќа инцидентот заврши без повредени, а снимката првично не беше ни прикажана во етерот.

Се вчитува...