Впечатливи сцени: Фудбалерите на Ливерпул и Челси знаат секого да направат среќен

Во пресрет на натпреварот од Суперкупот на УЕФА меѓу Ливерпул и Челси, тренинзите на двата тима ги посетија дечиња со телесен хендикеп, кои имаа чест да поделат фудбалски моменти со своите идоли.

Во центарот на вниманието се најде Мохамед Салах кој на терен се најде со момче кое, за жал, ги загубило двете нозе… Но, ниту тоа не ги спречи да поделат фудбалски атракции…

 

И фудбалерите на Челси издвоија дел од тренингот да минат мигови со децата кое се дел од Турската спортска федерација за лица со телесен хендикеп…

 

Се вчитува...