Врие во ПСЖ: Данило сред натпревар му викаше на незаинтересираниот Меси (ВИДЕО)

Лео Меси не само што не успеа да го пренесе „убиствениот“ инстинкт во дресот на ПСЖ, туку изгледа и премногу незаинтересирано на теренот. Така беше и на дуелот со Реал Мадрид од осминафиналето во Лигата на Шампионите каде соиграчите мораа да му викаат сред натпревар.

Имено при контра напад на „кралевите“, дефанзивецот Данило мораше да направи прекршок за жолт картон над Винициус Џуниор бидејќи моменти порано Меси без никаква реакција во одбраната дозволи Бразиелцот да го помине, нешто што не му се допадна на португалскиот репрезентативец.

Меси по натпреварот беше критикуван за промашениот пенал од страна на француските медиуми, а по појавување на оваа снимка и за пристапот на натпреварот па јасно е дека работите се далеку од идеални кај „светците“.

Се вчитува...