Втора лига: Лидерот Беса без грешка во Охрид, Пелистер подобар од Тетекс

Лидерот на табелата во второлигашката конкуренција Беса оствари нова победа во втората лига, победувајќи го тимот на Охрид на гости со 1:3.

Победникот во голема мера беше решен во првиот дел кога беше 0-2, а на стартот од вториот дел и 0-3. Охрид само успеа да намали.

Пелистер успеа со 0-1 да го совлада Тетекс и да го задржи чекорот со врвот. Со истиот резултат Победа беше подобра од Скопје.

Беласица го совлада тимот на Караорман со 2-1.

ВТОРА ЛИГА, 12 КОЛО

БАШКИМИ-АРСИМИ 1-2

БЕЛАСИЦА – КАРАОРМАН 2-1

КАМЕНИЦА САСА – ДЕТОНИТ 1:3

НОВАЦИ – КОЖУФ 1-0

ОХРИД – БЕСА 1-3

ОСОГОВО – ВАРДАР Н. 2-2

ПОБЕДА – СКОПЈЕ 1-0

ТЕТЕКС – ПЕЛИСТЕР 0-1

Се вчитува...