ВТОРА ЛИГА – ЗАПАД: Дербито во Битола без голови, триумф на Лабуништа

Пелистер и Гостивар одиграа без голови во дербито од 5. коло во Втората лига – Запад кое се играше во Битола.

Лабуништа, пак, запиша победа од 3-2 против Дрита, а убедлив триумф запиша и Кораби од 4-0 против Велазерими.

Изненадувачки Скопје загуби со 2-0 од Вардар Форинот, а во битката за избегнување на последната позиција на табелата Кадино славеше со 2-1 против Охрид.

РЕЗУЛТАТИ – 5. КОЛО

Пелистер – Гостивар 0-0

Вардар Форино – Скопје 2-0

Лабуништа – Дрита 3-2

Кораби – Велазерими 4-0

Кадино – Охрид 2-1

Се вчитува...