ВТОРА ЛИГА – ЗАПАД: Гоблен славеше против Генч Калемлер во последниот меч од 17. коло

Фудбалерите на Гоблен јуниор славеа минимално со 1-о против Генч Калемлер во последниот натпревар од 17. коло во Втората лига – Запад.

Кумановци до победата дојдоа благодарение на погодокот на Хасан Биљали уште во 2. минута од натпреварот.

Со овој триумф Гоблен сега се проби на осмата позиција на табелата, токму пред Генч Калемлер.

Се вчитува...