Вториот тим на Пелистер го совлада Металург

На пријателски натпревар Еурофарм Пелистер 2 го совлада тимот на Металург во Маврово, со резултат 29:21. Претходно тимот на Еурофарм Пелистер 2 на подготовките во Маврово славеше триумф и над Прилеп со 31-24.

Се вчитува...

buy windows 11 pro test ediyorum