Вучиќ: Ти благодарам Јокиќ, а сега да му докажеме на светот кој е најдобар!

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, му се заблагодари на Никола Јокиќ како и на другите српски репрезентативци кои ќе играат за српската репрезентација на Олимписките игри и им порача дека какви и да постигнат резултати, Србија ќе биде со нив.

Светислав Пешиќ денеска го објави списокот за Париз на кој се најде и најдобриот кошаркар Никола Јокиќ.

„Голема благодарност до најдобриот играч на планетата и голема благодарност до сите други српски репрезентативци. Без разлика какви резултати ќе постигнете во Франција, Србија ќе биде со вас. Да му покажеме на светот кој е најдобар,. Да живее Србија“, рече Вучиќ.

Се вчитува...