Вујовиќ со порака до навивачите – „Без вас Вардар не е е Вардар“ (ВИДЕО)

Тренерот на РК Вардар 1961, Веселин Вујовиќ упати порака до навивачите на клубот пред почетокот на новата сезона во Лигата на шампионите. По скоро две години поради пандемијата од коронавирусот, повторно е дозволено да има публика во СЦ „Јане Сандански“, а искусниот стратег им порачува што побрзо да купат карти бидејќи без навивачите „Вардар не е Вардар“.

 

Се вчитува...