„ЗА ЉУБИТЕЛИТЕ НА МАТЕМАТИКАТА“ – Афена Гијан е новото откритие на Мурињо

Рома славеше со 0-2 синоќа на гостувањето кај Горан Пандев и Џенова. Жозе Мурињо уште една покажа дека и тоа како знае да пронајде некој играч, а овојпат се работи за 18 годишниот Афена Гијан.

Гијан беше стрелец на двата гола за „римската волчица“ и му нанеса пораз на Андриј Шевченко во првиот меч како тренер на тимот од Џенова.

Афена Гијан е третиот најмлад странец стрелец во Серија А и се наоѓа веднаш зад Валери Божинов и Александре Пато.

 

 

Се вчитува...