„ЗА ЉУБИТЕЛИТЕ НА МАТЕМАТИКАТА“ – Ајакс го доби новиот Марко ван Бастен

Холандскиот гигант Ајакс на одличен начин ја стартуваше новата сезона во Лигата на шампионите откако триумфираше на гостувањето кај Спортинг Лисабон со 1-5. Натпреварот го одбележа напаѓачот Себастијан Халер кој постигна дури четири гола.

Тој е првиот играч по Марко ван Бастен кој на дебито во елитното натпреварување успеал да постигне четири гола.

 

 

Се вчитува...