„ЗА ЉУБИТЕЛИТЕ НА МАТЕМАТИКАТА“ – Бускетс почна да постигнува и голови

Барселона славеше со 2-1 против Мајорка во претпоследниот натпревар од 34. коло во шпанската Ла лига. Головите за Каталонците ги постигнаа Обамејанг и Бускетс.

За Бускетс кој ја доби и капитенската лента, ова е втор погодок во последните пет натпревари со што успеа да направи нешто што не му успеа во претходните 122 мечеви.

 

Се вчитува...