„ЗА ЉУБИТЕЛИТЕ НА МАТЕМАТИКАТА“ – Давид Силва влезе во „клубот 100“

Легендарниот шпански фудбалер Давид Силва влезе во „клубот 100“ во европските фудбалски натпреварувања на вчерашниот меч на неговиот Реал Сосиедад против Монако во Лигата на Европа.

Неговиот тим го загуби мечот со 2-1, а Силва го запиша 29 натпревар во Лигата на Европа и вкупно „100“ во европските натпреварувања откако има одиграно и 71 меч во Лигата на шампионите.

 

 

Се вчитува...