„ЗА ЉУБИТЕЛИТЕ НА МАТЕМАТИКАТА“ – Господинот Јирген Клоп

Ливерпул синоќа триумфираше 2-0 над Атлетико Мадрид во натпревар од 4. коло во Лигата на шампионите. Со овој триумф „црвените од Енфилд“ обезбедија пласман во нокаут фазата.

За тренерот на Ливерпул, Јирген Клоп ова беше 200 победа на клупата на тимот, со што влезе во избрано друштво на тренери кои го воделе најтрофејниот англиски клуб.

 

 

 

Се вчитува...