ЗА ЉУБИТЕЛИТЕ НА МАТЕМАТИКАТА – Конечно Инсиње, конечно

Наполи синоќа славеше на домашен терен над Легија со 3-0 во 3. коло од Лигата на Европа. Еден од стрелците за „наполитанците“ беше Лоренцо Инсиње.

За италијанскиот репрезентативец ова беше прв гол во европските натпреварувања уште од 2018 година, кога во Лигата на шампионите стрелаше против Пари Сен Жермен.

 

Се вчитува...