„ЗА ЉУБИТЕЛИТЕ НА МАТЕМАТИКАТА“ – Најбрзиот гол на италијанските екипи во ЛЕ му припаѓа на Елиф Елмас

Елиф Елмас е играчот со најбрз гол за италијанските екипи во Лига Европа откако на вчерашниот натпревар против Спартак Москва македонскиот репрезентативец стралаше за својот тим во 13. секунда од мечот.

Покрај тоа „бисерот“ задоцни само една секунда од рекордот на натпреварувањето кој му припаѓа на Јан Сикора кој во 2016 година за Слован стралеше по 12. секунди игра.

Се вчитува...