„ЗА ЉУБИТЕЛИТЕ НА МАТЕМАТИКАТА“ – Никој друг како Килијан Мбапе

Килијан Мбаше и во следните години ќе го гледаме во дресот на ПСЖ откако францускиот репрезентативец официјално ја продолжи соработката со парискиот клуб. Веќе на првиот натпревар младиот голгетер прослави со три гола кои интересно му донесоа и легендарен статус во Лига 1.

Имено, 23-годишникот ја заврши сезоната како најдобар стрелец со 28 постигнати голови, а на нив додаде и 17 асистенции со што е најдобриот асистент на првенството. Мбапе е единствениот во франциското првенство кој стигнал до ваков успех.

Се вчитува...