„ЗА ЉУБИТЕЛИТЕ НА МАТЕМАТИКАТА“ – Нов меч, нов рекорд на Роналдо

Кристијано Роналдо повторно го спаси Оле Гунар Солскјер од отказ, откако постигна два гола на гостувањето кај Аталанта во 4. коло од Лигата на шампионите (2-2) од кој еден во последните моменти за вреден бод во борбата за нокаут фазата.

Со овие два гола Португалецот, стана најстариот фудбалер на „црвените-ѓаволи“ (36 години и 270 дена) кој постигнал два гола во еден меч во европско натпреварување. Дефинитивно  остануваат се помалку и помалку рекорди кои Кристијано Роналдо ги нема урнато.

 

Се вчитува...