„ЗА ЉУБИТЕЛИТЕ НА МАТЕМАТИКАТА“ – Се случи и тоа, Роналдо стрелаше во ЛЕ

Манчестер јунајтед стигна до првата победа во Лигата на Европа сезонава откако славеше на гостувањето кај Шериф Тираспол со 0-2 во натпревар од 2. коло.

Еден од стрелците за „црвените-ѓаволи“ беше и Кристијано Роналдо кој го постигна својот прв погодок за јунајтед сезонава, но и за првпат се запиша во листата на стрелците во второто по ранг европско натпреварување.

 

Се вчитува...