ЗА ЉУБИТЕЛИТЕ НА МАТЕМАТИКАТА – Висар Муслиу е најдобар „стопер“ во европските мундијалски квалификации

Македонската фудбалска репрезентација синоќа испиша историја откако славеше над Исланд со 3-1 и со тоа се пласираше во баражот за пласман на Светското првенство 2022 година во Катар.

Репрезентативците одиграа феноменален квалификациски циклус и во неколку статистички сегменти тие се меѓу најдобрите. Стоперот на репрезентацијата на Македонија, Висар Муслиу е на делба на првото место со Словакот, Милан Шкринар по најмногу освоени топки во квалификациите. Тој заедно со Муслиу има по 65 па се очекува и по одигрувањето на последните натпревари тој да остане на делба на првото место.

Се вчитува...