„ЗА ЉУБИТЕЛИТЕ НА МАТЕМАТИКАТА“ – Знае ли некој што се случува во групата „Г“ во ЛШ?

Неверојатно последно коло не очекува во групата „Г“ во Лигата на шампионите. Самата табела во овој сегмент е „луда“ бидејќи првопласираната Севилја по пет кола има осум освено бода, додека последниот Волсфбург е на пет.

Во последното коло Севилја ќе му гостува на Салцбург, додека Волфзбург ќе го пречека Лил. Многу лесно може да се деси на крајот на табелата три тима да имаат исто бодови.

 

 

 

Се вчитува...