За незаборав: Лука Циндриќ се размавна, падна Барселона (ВИДЕО)

Пред три години Лука Циндриќ беше адут на Вардар во полуфиналето на Ф4 турнирот во Келн. Во последните мигови го зададе решавачкиот удар, ја закова топката во голот на Барселона и му донесе голем триумф на Вардар за прв влез во големото финале. Потсетување на ѕвездените мигови и првиот чекор за освојување на првиот шампионски пехар.

Беше тоа на 3 јуни 2017 година. Сега Циндриќ е член на Барселона…

Се вчитува...