Заедничко турирање во чест на загинатиот автомобилист во Кичево (ВИДЕО)

Колегите возачи со едноминутно заедничко турирање на возилата му оддадоа почит на Александар Кочевски (58 години), кој вчера почина од срцев удар среде квалификациите за денешната трка „Твинго куп“ во Кичево. Ова беше трета трка од календарот на кружни патеки, а во иднина ќе го носи името на починатиот автомобилист.

Се вчитува...