Захави и Геце го решија Галатасарај (ВИДЕО)

ПСВ Ајндховен славеше со 5-1 против Галатасарај во првиот натпревар од двомечот во 2. коло од квалификациите од Лигата на шампионите.

Домаќините поведоа со 2-0 со двата гола на Захави во 2. и 35. минута, а до крајот на првиот дел гостите намалија преку Килинќ во 42. минута.

Во вториот дел Марио Геце во 52. минута зголеми на 3-1, по што следуваше третиот гол на Захави за предност од 4-1, а конечните 5-1 ги постави Марио Геце.

КВАЛИФИКАЦИИ ЛШ 2. КОЛО: 

Алмати – Црвена Звезда 2-1

Малме – ХЈК 2-1

Мура – Лудогорец 0-0

Слован Братислава – Јанг Бојс 0-0

Легија – Флора 2-1

Олимпијакос – Нефчи 1-0

ПСВ – Галатасарај 5-1

Се вчитува...