Заслужено: Мартин Томовски го предводи тимот на колото во Бундес-лигата

Мартин Томовски ја предводи листата од седум ракометари кои се наоѓаат во идеалниот тим на 29. коло во Бундес-лигата.

Македонскиот голман бранеше одлично на гостувањето против Ерланген на кое собра дури 17 успешни интервенции, доволно за да биде избран за најдобар голман во бундеслигашкото друштво за изминатиот викенд.

Ова е прво вакво признание во кариерата на Томовски, кој летово ќе се врати назад во мак-ракометот потпишувајќи договор со Вардар.

Се вчитува...