Зенит Санкт Петербург доведе НБА засилување

Шабаз Напиер е новото засилување на евролигашот, Зенит Санкт Петербург. Последен тим во НБА лигата за Напиер беше Вашингтон Визардс, а претходно настапуваше и за Минесота Тимбервулвс, Торонто Репторс, Бруклин Нетс, Портланд Трејлблејзерс, Орландо Меџик и Мајами Хит.

Во просек во кариерата во НБА лигата бележеше по 7,1 поен по натпревар.

 

Се вчитува...