„Жешко“ е во Струмица: Извонредна атмосфера, огромна поддршка за Македонија (ВИДЕО)

Македонските ракометари против Грција во Струмица го играат последниот натпревар од квалификациите за пласман на ЕП 2020.

Извонредна атмосфера во салата „Младост“ уште од самиот почеток со отворена поддршка за избраниците на Данило Брестовац.

Македонија е желна за реванш против Грција кои неочекувано славеа на првиот меѓусебен натпревар во Кожани. Сега со победа сакаме да го заокружиме квалификацискиот циклус за пласман на ЕП.

Се вчитува...