Жестока тепачка каква што НБА не памети: Грин и Гобер во „клинч“ (ВИДЕО)

Минесота во Сан Франциско го совлада Голден Стејт со 104-101, но целото внимание беше насочено кон жестоката тепачка која се случи сред натпреварот.

Се почна откако почнаа да се влечат за дресови, а потоа Гобер скокна да ги смири, но наместо тоа дојде до ескалација на ситауцијата. Грин целосно полуде, и почна да го дави Гобер. Реагираа и судиите и стручниот штаб, па некако успеаја да го смират Грин.

Се вчитува...