Жестока тепачка на навивачите на Лестер и Наполи (ВИДЕО)

Лестер и Наполи ремизираа со 2-2 на првиот натпревар од групната фаза од Лига Европа, а мечот имаше и „трето полувреме“, но на трибините каде главната улога им припадна на навивачите на двата тима.

Имено, ултрасите на Лестер и Наполи кои се тепаа и пред почетокот на натпреварот, продолжија со истото и по крајот на истиот кога по провокациите на домашните навивачи следеше одговор од Италијанците.

Се вчитува...