Жираси не ги мина медицинските прегледи во Борусија Дортмунд

Голгетерот на Штутгарт, Серхи Жираси, требаше да премине во Борусија Дортмунд, но трансферот моментално е стопиран. Трансферот на Серхи Жираси од Штутгарт во Дортмунд беше најавен за среда, но лекарскиот тим на Борусија откри проблем при прегледот и засега се е во мирување.

„За време на лекарскиот преглед на Серхи Жираси беше откриена повреда која бара дополнителна истрага“, се вели во соопштението на Дортмунд.

Засега нема повеќе информации од Борусија за напредокот на трансферот. Поранешниот фудбалер на Келн блесна минатата сезона во дресот на Штутгарт. Тој постигна 28 гола во исто толку натпревари во Бундеслигата.

Се вчитува...