Жиру го седна на задник пола Саутемптон, па даде гол (видео)

Челси поведе со 1-0 на самиот старт од второто полувреме од полуфиналето со Саутемптон благодарение на мајсторскиот гол што беше дело на Оливие Жиру.

Францускиот ас прим една топка во шеснаесетникот, потоа фантастично „легна“ четворица противнички дефанзивци, плус голманот, пред да ја смести топката во мрежата. Дефинитивно еден од најубавите голови во ФА Купот на Англија оваа сезона.

Се вчитува...