Златан Ибрахимовиќ повторно во Милан (ФОТО)

Дебаклот од Интер во првото градско дерби во сезоната и престојниот значаен натпревар во Лигата на Шампионите против Њуксал Јунајтед го примора тренерот на „росонерите“ Стефано Пиоли на неочекуван потег.

Италијанскиот стратег во тимот го врати Златан Ибрахимовиќ. Швеѓанецот не се враќа од пензија, туку се појави во тренинг центарот на Милан со цел да го мотивира тимот како што го правеше тоа додека настапуваше во „црвено-црните“ бои.

Се вчитува...