„Златна топка“ 2021: Роналдо со најлош ранкинг од 2007 година!

Кристијано Роналдо ја зазеде шестата позиција во изборот за „Златната топка“ за 2021 година. За Португалецот ова е најлошиот ранкинг откако зачекори на големата сцена.

Кристијано имаше најлош ранкинг во 2007 година, а потоа пет пати беше најдобар во светот, дури четири пати беше зад Лео Меси како второпласиран.

Роналдо со Јуве ја освои Серија А, но не се прослави со Португалија.

Се вчитува...