Зошто останав во Барса? – Интервјуто на Меси кое ја разбранува јавноста (ВИДЕО)

Лионел Меси останува во Барселона со што стави крај на сагата околу неговото заминување од клубот во кој помина скоро 20 години. Еден од најдобрите фудбалери на денешницата останува верен на каталонскиот клуб и покрај големите несогласувања кои ги има со раководството на тимот предводено од претседателот Бартомеу. Тој денеска во интервју објасни зошто останува, но и откри многу интересни детали од последната сезона.

 

Се вчитува...