Зверев по мечот емотивно до Ѓоковиќ – „Ноле ти си најдобар на сите времиња, извини за ова“

Новак Ѓоковиќ не успеа да стигне до златниот медал на Летните олимписки игри во Токио, откако на нему несвојствен начин загуби добиен натпревар против Александар Зверев. Србинот имаше предност од 1-0 во сетови и 3-2 со брејк во вториот, а потоа следеше неверојатен пад и во наредните 11 гема успеа да освои само еден.

По завршувањето на мечот имаше емотивно прегрнување меѓу двајцата тенисери, а се дозна што Зверев му кажал на Ѓоковиќ.

„Ноле ти си еден од најдобрите на сите времиња. Извини за ова“, му порача Зверев на Ѓоковиќ.

 

Се вчитува...