Тешка повреда на Кузмиќ на дербито со ЦСКА - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Ракомет
17/11/2017 20:24
Фудбал
17/11/2017 15:37
Ракомет
17/11/2017 12:37
Кошарка
17/11/2017 9:55

Тешка повреда на Кузмиќ на дербито со ЦСКА

Тешка повреда на Кузмиќ на дербито со ЦСКА

Реал Мадрид одигра одлично на дербито против ЦСКА Моква. но „кралскиот клуб“ остана на подолго време без Огњен Кузмиќ.

Српскиот центар настрада при еден дуел со Отело Хантер под кошот на ЦСКА Москва, веднаш беше очигледно дека станува збор за сериозен проблем со коленото, па Кузмиќ со солзи во очите го напушти теренот.

Кузмиќ требаше да биде големо засилување за „кралскиот клуб“ по трансферот од Црвена звезда, па јасно е дека неговата повреда ќе претставува сериозен проблем за тренерот Ласо.

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.