Агуеро го анулираше пеналот на Милнер: Реми на „Етихад“ - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Фудбал
26/04/2017 22:45
Кошарка
26/04/2017 21:38
Кошарка
26/04/2017 20:49
Ракомет
26/04/2017 19:27

Агуеро го анулираше пеналот на Милнер: Реми на „Етихад“

Агуеро го анулираше пеналот на Милнер: Реми на „Етихад“

Манчестер сити и Ливерпул ремизираа 1-1 на „Етихад“ во дерби – дуелот од 28.коло во Премиер – лигата. Со тоа двата тима ја продолжуваат трката за пласман во Лигата на шампионите следната сезона.

Ливерпул прв дојде до водство со голот од пенал на Милнер во 51.минута. Сепак, Серхио Агуеро ги спаси „граѓаните“ од пораз со погодокот во 69.минута. До крајот и двата тима се обидоа да стигнат до победа, но не успеаја. Челси сега има завидна предност на врвот на табелата.


0-1 James Milner Penalty Goal 19.03.2017 HD by dailyfootballkick


1-1 Sergio Aguero Goal 19.03.2017 HD by dailyfootballkick

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.