Агуеро има план за во иднина: „Кам-бек“ во клубот од детството - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Коментари
20/11/2017 12:12
Кошарка
20/11/2017 11:26
Кошарка
20/11/2017 10:23
Фудбал
19/11/2017 21:29

Агуеро има план за во иднина: „Кам-бек“ во клубот од детството

Агуеро има план за во иднина: „Кам-бек“ во клубот од детството

Напаѓачот на Манчестер сити, Серхио Кун Агуеро планира да се врати во клубот во кој ја започна фудбалската кариера, агрентинскиот Индепендиенте, но откако ќе му истече договор со „граѓаните“. Рекордерот по број на голови во историјата на Сити, има договор со клубот до 2019 година, со опција да го продолжи на уште една сезона, но Агуеро вели дека враќањето во Индепендиенте е негова примарна цел.

„Прочитав некаде дека Реал Мадрид и Милан се интересираат за моите услуги, па така би им го урнале сонот на фановите на мојот матичен клуб за моето евентуално враќање. Но, мојот план е да се вратам во Индепендиенте откако ќе ми истече договорот со Сити во 2019 година. Во договорот имам клаузула која ми овоможува да ја продолжам соработката и да останам во Манчестер уште една сезона, но приоритет ми е да се вратам во Аргентина и повторно да го облечам дресот на тимот кој ми ги отвори вратите во фудбалската сфера“, истакна Агуеро.

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.