Академија Пандев и Вардар в недела во Струмица ќе го играат заостанатиот меч од 8. коло - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Фудбал
13/12/2017 14:50
Меѓ. Фудбал
13/12/2017 14:42
Кошарка
12/12/2017 22:01
Ракомет
12/12/2017 17:39

Академија Пандев и Вардар в недела во Струмица ќе го играат заостанатиот меч од 8. коло

Академија Пандев и Вардар в недела во Струмица ќе го играат заостанатиот меч од 8. коло

Заостанатиот натпревар меѓу Академија Пандев и Вардар од 8. коло на Првата македонска фудбалска лига ќе се одигра в недела од 13 часот во Струмица.

Иако првично беше најавено дека в недела, сепак, ќе се игра дуелот од редовното 17. коло меѓу двете екипи, натпреварувачката комисија одлучи да се одигра најпрво заостанатиот натпревар од 8. коло.

Мечот од 17. коло меѓу двете екипи ќе се одигра на 10. декември во Скопје. Веднаш потоа, на 13. декември Вардар треба да го одигра и заостанатиот натпревар од 12. коло против Работнички.

Вардар во четврток му гостува на Зенит во петтиот натпревар од Лигата на Европа.

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.