Алтипармаковски стрелец за Судува во првенството на Литванија - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Ракомет
13/12/2017 22:12
Фудбал
13/12/2017 14:50
Меѓ. Фудбал
13/12/2017 14:42
Кошарка
12/12/2017 22:01

Алтипармаковски стрелец за Судува во првенството на Литванија

Алтипармаковски стрелец за Судува во првенството на Литванија

Македонскиот фудбалски интернационалец Марјан Алтипармаковски беше стрелец на погодок за својот тим Судува во првенството на Литванија. Тој го постигна третиот гол за Судува во триумфот од 1-3 на гости против Штумбрас.

Алтипармаковски влезе во игра во 72.минута и ја искористи шансата постигнувајќи погодок во 90.минута од натпреварот. Неговиот тим Судува се наоѓа на третата позиција на табелата во литванскиот шампионат.

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.