Анчелоти го носи Верати на „Алијанц арена“? - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Останато
29/04/2017 23:48
Тенис
29/04/2017 17:08
Ракомет
28/04/2017 21:43
Фудбал
28/04/2017 20:02

Анчелоти го носи Верати на „Алијанц арена“?

Анчелоти го носи Верати на „Алијанц арена“?

Италијанскиот интернационалец Марко Верати најави дека добро ќе размисли дали и понатаму ќе го носи дресот на Пари Сен Жермен по завршувањето на оваа сезона, а тоа беше знак за неговиот сонародник Карло Анчелоти, тренерот на Баерн Минхен, да почне со подготовка на стратегија за негов ангажман на „Алијанц арена“. Анчелоти е голем фан на играта на Верати, сакаше да го доведе и во Реал Мадрид кога беше на кормилото на „кралевите“, но не успеа, а се надева дека ќе го комплетира неговиот трансфер во Баерн Минхен.

Можно е Тијаго Алкантара да се врати во Барселона ова лето, а Анчелоти сака како замена да го доведе токму Верати. Одличниот плејмејкер од 2012 година го носи дресот на „светците“ и досега има одиграно 127 натпревари, постигнувајќи и четири гола. И тој самиот чувствува дека можеби е дојдено времето за промена на средината.

За Верати постои интерес и од Барселона, Реал Мадрид, Јувентус, Манчестер сити, па мисијата за негов ангажман нема да биде нималку лесна за Карло Анчелоти и за Баерн Минхен.

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.