Андонова со евро-гол дебитираше за Барселона... (ВИДЕО) - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Ракомет
11/12/2017 11:00
Меѓ. Фудбал
10/12/2017 19:26
Кошарка
10/12/2017 19:35
Кошарка
10/12/2017 18:43

Андонова со евро-гол дебитираше за Барселона… (ВИДЕО)

Андонова со евро-гол дебитираше за Барселона… (ВИДЕО)

Најдобрата македонска фудбалерка, Наташа Андонова на најдобар можен начин го реализираше дебито во дресот на шпанскиот гигант Барселона.

Андонова настапи на дуелот против Еспортиво на кој Барса славеше со повеќе од убедливи 17-0. Македонската фудбалерка беше стрелец на еден од головите, постигнувајќи вистински евро-гол со шут од далечина.


Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.