Антиќ за Наумоски: Спасител? Ти ја упропасти кошарката и цела репрезентација - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Ракомет
13/12/2017 22:12
Фудбал
13/12/2017 14:50
Меѓ. Фудбал
13/12/2017 14:42
Кошарка
12/12/2017 22:01

Антиќ за Наумоски: Спасител? Ти ја упропасти кошарката и цела репрезентација

Антиќ за Наумоски: Спасител? Ти ја упропасти кошарката и цела репрезентација

Најдобриот македонски кошаркар, Перо Антиќ, повторно отворено го нападна Петар Наумоски поради начинот на функционирање на МКФ по неговото доаѓање за претседател на федерацијата.

„Небитниот“ Антиќ аргументирано посочи низа факти против Наумоски, откако на чело со овој претседател репрезентативната кошарка повторно ни падна во амбисот. Откако МКФ се обидува да најде начин за да ја избегне вината за случајот „Марко Симоновски“, Антиќ потсети дека токму Наумоски штрајкувал како репрезентативец на Македонија додека не му биде платено осигурувањето, за сега самиот тој да не сака да покрие осигурување на репрезентативец поради грешка на МКФ.

Донесени како спасители на кошарката? Не оставија во Б дивизија спасителите и никој не ги суспендираше ниту било што им се правеше. Со тешка борба ја вративме ние небитните до врвот на европската кошарка! Се вратија на готово и не вратија таму каде што не оставија. Ја упропасти кошарката, хемијата во кошарката и цела репрезентација“ – му порача Антиќ на Наумоски.

antic print screen

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.