Ашковски се разигра во Холандија: Нов гол и асистенција за Фортуна Ситард - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Кошарка
23/11/2017 21:55
Фудбал
23/11/2017 20:53
Кошарка
23/11/2017 19:42
Фудбал
23/11/2017 19:31

Ашковски се разигра во Холандија: Нов гол и асистенција за Фортуна Ситард

Ашковски се разигра во Холандија: Нов гол и асистенција за Фортуна Ситард

Повремениот македонски репрезентативец Стефан Ашковски продолжува со квалитетните изданија сезонава во дресот на Фортуна Ситард во холандската Втора лига.

Ашковски во 12. коло од првенството го постигна вечерва и својот петти гол сезонава за Фортуна Ситард во триумфот од 4-0 против Ос. Македонскиот фудбалер најпрво во 49. минута му асистираше на Семедо за водство од 1-0, а потоа во 71. минута и самиот постигна гол за водство од 2-0 во тие моменти.


Стефан Ашковски прогласен е и за играч на натпреварот на дуелот кој се играше во Ситард.

Фортуна Ситард во моментов со 23 бода е на третата позиција на табелата во Втората холандска лига, зад екипите на Ајакс 2 и Нец Најмиген.

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.